Jak to všechno začalo ...

Kdy se zrodilo první semínko tohoto projektu?

Móda a vše okolo ní mě bavilo od malička. V průběhu mého dospívání se ale moje priority ohledně budoucnosti změnily a já si tehdy vybrala práva. I po škole jsem, ale stále cítila, že mi ještě stále „něco“ chybí, něco, kde bych se mohla kreativně vybít a co mě úplně pohltí.

V roce 2016 jsem vzala všechny své úspory a investovala je do kurzu stylingu, který se tehdy konal v Praze. Nutno podotknout, že majitelkou je úžasná žena, Alenka Šafratová, která mě inspiruje dodnes. 

Po absolvování kurzu přišla doba útlumu, kdy jsem stále nevěděla, jak „to“ pojmout a kde začít. A tak jsem „pro jistotu“ nedělala nic a plně se soustředila na to, co jsem vystudovala, a chystala se na blížící se profesní zkoušky. 

Jednoho dne o polední pauze, kdy jsem jako tradičně zkoumala nové kolekce, jsem se ve zkušební kabince přímo „vytočila“, že mi je všechno opět dlouhé tak, že bych si z přečnívajícího zbytku látky mohla omotat šálu. A v tom přišel ten blesk, to semínko mého nápadu.. 

Přišla jsem domů, začala zuřivě psát a vytvořila business plán, jak si jednou založím značku s oblečením právě pro tak malé ženy jako jsem já.

Hahaha, jenže kdo mi vše ušije, když já to neumím a co všechno bych musela zařídit než bych značku rozběhla? 

A jak to šlo dál ...

Uplynuly další dva roky a jednou večer přišel dnes už můj manžel, který je majitelem badmintonové školy, kde učí především děti, a říká mi, jestli nechci oprášit ten svůj nápad, že mi našel švadlenu. Já se samozřejmě hrozně nadchla a tak mi začal vyprávět, že se jedná o maminku holčičky, kterou trénuje a která kvůli covidové situaci ztratila práci a začala se věnovat její vášni z mládí, kterým je šití. Domluvila jsem si s ní schůzku a pak už vše jelo jak po másle, protože přesně někoho takového jsem hledala. Někoho, kdo má tu vášeň a zápal dělat věci jinak, někoho kdo bude začínat společně se mnou.

Tou maminkou byla právě moje současná obchodní partnerka a švadlenka Helča. Už při první schůzce jsme obě měly podobné představy o tom, jak by značka měla vypadat a jaké produkty by jsme měly vyrábět. 

Proč basic&petite?

Vzhledem k tomu, že obě měříme do 164 cm a obě máme s nákupem kalhot neustálé problémy, byl náš záměr jasný. Chceme pomáhat ženám, jako jsme my, aby si pokaždé když si něco koupí, nemusely nechávat vše složitě upravovat a stálo je to další síly i peníze. A hlavně, aby se tyto ženy cítily ve svém těle a oblečení dobře a sebevědomě. 

Obě máme rády jednoduché a hlavně nadčasové oblečení, které se dá jednoduše kombinovat téměř se vším a člověk nad jeho kombinací nemusí dlouho přemýšlet – od toho tedy název basic. Jak vzniklo petite asi nemusím dlouho vysvětlovat, jedná v překladu o slovo „malý“, často se tak označují velikosti ve zkrácených délkách, kterých je ale na trhu, jak šafránu. 

Není to jenom oblečení...

Nenabízíme vám pouze oblečení, na náš blog pravidelně přispíváme inspirativní články nejen o módě. Naučíme vás jak jednoduše jednotlivé kusy oblečení kombinovat, ale také jak si efektivně vytřídit šatník. Máme v plánu i další tvorbu, která tak doplní celou komplexnost ženství. Víme, že každá žena se chce cítit dobře, přitažlivě a hlavně žensky a v této cestě vám rády pomůžeme.

Těšíme se na spolupráci a další cestu, ve které si zároveň plníme náš sen.