5 kousků v šatníku, na které nedám dopustit a vy už také!

Krásný první májový den moje milé dámy. Doufám, že jste neuschly a spolu s prvním májovým dnem vám posílám také další a doufám, že inspirující článek.

Dnes bych chtěla naťuknout téma základní kousky šatníku. Určitě jste si už někdy říkaly, že by váš šatník potřeboval oživit, ale první by potřeboval hlavně vytřídit. Nevíte ale, kde začít?

První vám prozradím jednu novinku, zítra chystám spuštění mého dalšího „on-line dítěte“ v podobě eBooku, který vám právě pomůže v různých oblastí oblékání a to od samotného protřídění, po oblékání a dalších věcí s ním ač zdánlivě nesouvisejících. Zítra se dovíte více a určitě vám dám vědět.

Co je, ale nejdůležitější a čím začít? Je to stejné jako u všeho (u stavby domu, vašeho zdraví a mohla bych pokračovat), je nutné mít vybudované dobré základy a na těch to stojí a to i váš šatník. 

Ráda bych vám tedy dnes popsala, kterých pět kousků je pro mě stěžejních, a hlavně které nosím v průběhu celého roku a nejenom sezónně!

Černé skinny kalhoty

Jako první to jsou bezpochyby černé skinny kalhoty a to hned z několika důvodů. Za prvé jsou universální, což v základech šatníku potřebujeme. Potřebujeme, aby se daný kousek hodil v podstatě ke všemu jinak nemůžeme mluvit o základním kousku.

Černé skinny kalhoty jsou úzké kalhoty, které můžete vzít jak do práce, tak je využít na volný čas k teniskám anebo na večerní posezení s přáteli.

Já osobně doporučuji minimálně medium neboli střední pas, ne úplně ten nízký. Pokud jste menší postavy jako například já (měřím 160 cm), tak vás bokové kalhoty ještě více zkrátí.

Dále je určitě lepší mít svá záda v teple a to zejména pro nás ženy je toto důležité, abychom předešly různým nastydnutím, které potom mohou vyústit v mnohem horší problémy. 

U nízkých pasů je dost riziko, že když se ohnete bude vidět víc, než chtějí ostatní vidět, což určitě žádoucí není a ani to dobře nepůsobí.

Černé kalhoty využijete celoročně, doporučuji určitě s příměsí elastanu, jelikož vám pak lépe přilnou k vaší postavě a budou vám lépe sedět.

Černé kalhoty můžete kombinovat na milión způsobů, můžete k nim zvolit tenisky, lodičky a k nim košili jakéholiv střihu i barvy, tílka či trička, ať už s kabátem (do práce), koženou bundou (na procházku do města) nebo s džískou (na večerní posezení s přáteli)

Bílé tričko a bílé tílko

Zase pro mě absolutní nezbytnost a to celoroční. Můj šatník skýtá hned několik bílých triček s různými výstřihy a střihy a také několik tílek.

Nejraději mám tílka ze Zara s příměsí elastanu. Trička vždy zvažte materiál kór v horkých měsících, kdy by vás u umělých materiálů mohla překvapit malá prodyšnost a bohužel také možný zápach, což také není žádoucí.

Kombinace je opět jednoduchá, kombinujete se vším na co ve vaší skříni narazíte. Ať už je to džíska, bunda, svetr.

Skvělé oživení šatníku je kombinace s letními šaty a můžete tak váš outfit vzít i v chladnějších měsících. Jedná se o skvělý trik vrstvení, kdy můžete opticky přidat na jednotlivých křivkách vašeho těla.

 

Blazer

Za mě další celoroční „must have“ kousek ve vašem šatníku. Ač se vám může na první pohled zdát, že takový kousek nepotřebujete, jelikož byste to neunosily. Vyvedu vás z omylu, blazer se hodí báječně i k teniskám a riflím a perfektně tím váš šatník oživíte.

Ráda bych objasnila rozdíl mezi blazerem a sakem. Sako je s knoflíkem, blazer nikoliv a většinou je delší. Já osobně mám nejraději blazer s ¾ rukávy.

Tmavě modré džíny

Střih nechám na vás, jelikož každé postavě sluší jiný. To je ale na delší povídání, a proto vás odkazuji na můj nový eBook, který bude v prodeji od zítra (buďte v pozoru :-).

Každopádně jedná se opět o celoroční kousek ve vašem šatníku a zkombinujete ho rovněž se vším.

Na co si dejte ale pozor, není vhodný do divadla a další společenské akce a rozhodně ne do práce (pokud nemáte zrovna casual Friday), která je spojená s nějakým dresscode.

 

Slabý svetr s výstřihem do „V“

Pokud vám nestačí jen tričko, slabší svetřík je skvělá varianta do práce i pro volný čas.

Osobně doporučuji najít si konkrétní značku a oblíbený materiál (opět lpím na tom, abyste vynechaly všechny zlevněné umělotiny, vaše pokožka vám za to určitě poděkuje).

V okamžiku, kdy najdete ten správný střih a materiál, kupte si hned několik barev, ideální ty základní (černá, béžová, šedá). Až budete mít pár základních barev, klidně se pusťte i do nějaké veselejší barvičky a oživte svůj šatník o další barvu.

Opět svetr můžete vzít naprosto ke všemu.

Bílá košile

O bílé košili jsem psala zde.  Kdyby jste chtěly podrobnější informace, jak nosit a vybrat správnou bílou košili, určitě si přečtěte tento článek.

Zde je určitě důležitý materiál (nejlépe 100% bavlna nebo na léto třeba len). 

Pouze pro připomenutí, volte správně spodní prádlo. Tedy určitě tělovou podprsenku, bílá by byla pod košilí moc výrazná a příliš by „zářila“. Zejména pokud máte košili z materiálu s menší gramáží a košile sama o sobě prosvítá.

A jaké oblíbené celoroční kousky máte vy? Určitě mi dejte vědět třeba do mailu na info@basicpetite.com. Všechny shora uvedené kousky můžete libovolně kombinovat s čímkoliv a skutečně nikdy neuděláte chybu. Jediné na co si dávejte pozor, jsou proporce vaší postavy, aby jste outfit sestavily správně ve vztahu k vaší postavě. O tom, ale v mém novém eBooku, v případě zájmu koupíte eBook zde.

Proto vám dám jedno železné pravidlo!

Pořiďte si těchto pět kousků do vašeho šatníku, pořiďte si je z kvalitních materiálů, vynechte ty umělé a kombinujte je mezi sebou a budete mít vždy jistotu, že máte, co na sebe!

Krásný prvomájový den