Jak připravit nejen svůj šatník na jaro?

Krásný den milé dámy, je tu pondělí a mám pro vás další informativní článek. Dnes se budeme bavit o tématu, jak se připravit na jaro a to nejen z pohledu vašeho šatníku.

Jaro je jedno z mých oblíbených ročních období. Po zimě začíná všechno rozkvétat, zabarvovat se, začíná být tepleji a vše se najednou zdá být takové hezčí a pozitivnější. Já osobně to vnímám jako takovou “novou sílu”, které mě vždy nakopne k novým věcem. Miluji procházky v přírodě a pozorování, jak se vše probouzí. V souvislosti s tím, bychom ale zároveň měly i “probouzet” náš šatník.

Co tedy konkrétně udělat, a jak se osvěžit a probudit po tuhé a v současné situaci i pochmurné zimě, aby nám bylo lépe a víc nás vše popohnalo vpřed? Dám vám své tipy, které praktikuji.

„Ráno dělá den.“

S touto větou plně souhlasím. Vím, že to občas taky dělám, ale vždy když se u toho přistihnu, tak si hned sama sobě vynadám. Neberte hned po ránu jako první do ruky telefon. To co dávala včera na storíčko vaše oblíbená celebrita, není to, co vám váš den udělá hezčí.

Já si každé ráno, a to i když vstávám před 6 hodinou, v klidu a vědomě lehnu a udělám si dechové cvičení podle Wim Hofa (“ledový muž“), pokud neznáte doporučuji jeho knihu Wim Hof – Ledový muž. Krásně tím okysličíte své orgány a nastartujete své tělo na celý den, toto samozřejmě můžete praktikovat v průběhu celého roku.

Nemusíte praktikovat zrovna tento typ dýchání, existuje spousta jiných technik. Mně to zabere 5-10 minut, takže myslím, že na to si určitě čas udělat můžete.

Snídejte a snídejte kvalitně a vědomě.

Říkáte si a kde budou konečně tipy ohledně módy? Řeknu vám jedno tajemství, pokud budete dobře vyspalá, naladěná a ještě si dáte vydatnou snídani, tak i váš vzhled se posune o několik stupínků výš.

I v pracovní dny se snažím si udělat snídani z kvalitních surovin, a vědomě se najíst. Jezte pomalu a nekoukejte u toho do počítače ani u toho nepracujte. Vyhraďte si tuto chvíli pouze pro snídani a váš čas, kdy se probouzíte do krásného dne. Vaše tělo potřebuje nabrat kvalitní palivo na celý den.

Co se týče jarního detoxu, zkuste zařadit na snídaně smoothie ze zeleniny (zejména my ženy, by jsme se měly zaměřit na doplňování listové zeleniny), zařaďte také ovoce, bílý jogurt či tvaroh. Opusťte od instantních kaší nebo bílého pečiva.

Doplňte do svého domova, pracovního prostředí více barev.

Začíná jaro, tak se nebojme zařadit více barev do našeho života. Vše okolo nás se probouzí, tak to podpořte i vy. Kupte si domů květiny, nebo si dejte na balkón truhlík s petrklíčem.

Tato aktivita vás naplní novou silou a zároveň budete v pozitivnějším prostředí. To samé můžete udělat i v práci, doplňte si na svůj pracovní stůl nějakou květinu, kterou máte ráda.

Oživte svůj šatník barvami

Stačí jeden barevný kousek na vašem tmavém outfitu. Stačí vše oživit barevnou šálou či šátkem. Skvěle fungují barevné doplňky. Pokud nejste milovnice barev a prostě nic takového v šatníku nenajdete, nevadí. Zkuste akorát nakombinovat vaše neutrální barvy mezi sebe. Má to jednu výhodu, nad kombinací neutrálních barev nemusíte moc přemýšlet, zda se k sobě hodí či nikoliv.

Zkuste oprášit vaše světlé kalhoty a k nim můžete zvolit klidně tmavý svetr nebo sako. Stačí obměnit jen jednu barvu na jednom kousku a už to udělá úplně jiný efekt.

Co ve vašem šatníku na jaro nesmí chybět?

1. Kvalitní kožená černá bunda

Než začnete experimentovat s různými barvami bund, investujte první do pěkné kvalitní černé bundy. Já sama to udělala před dvěma lety a koupila jsem si dobře sedící koženou bundu. Taková bunda vám vydrží třeba i deset let a tím že zvolíte neutrální barvu, nemusíte se bát, že by se vám k něčemu nehodila. Za mě je to skvělá investice na několik let. V tomto případě se určitě řiďte radou, kvalita nad kvantitu.

2. Džínová bunda

Toto je naše stálice kromě zimy po celý rok. Já sama mám dva druhy, tmavou a světlou. Nosím ji téměř furt, můžete ji vzít k sukni, kalhotům šatům, no prostě ke všemu.

Opět má výhodu, že nemusíte přemýšlet k čemu se hodí a k čemu ne. Jediné čemu bych se vyvarovala, nosit džínovou bundu z modré džínoviny k modrým džínům, ne že by se to nenosilo, v dnešní době se dá kombinovat skutečně vše. Pokud ale nejste zkušená módní stylistka nebo víte, že na tyhle věci nemáte moc cit, radši se této kombinace vyvarujte.

Oba shora uvedené tipy nejsou vhodné nosit do “formálnějších” zaměstnání jako je například banka a podobné instituty.

3. Béžový trenčkot

Opět další stálice v mém šatníku zejména na jarní a podzimní měsíce. Právě tento kousek můžete kombinovat i s formálnějšími věcmi ve vašem šatníku, ale zároveň ho můžete s klidem vzít k teniskám a riflím, a proto kouzlo trenčkotu tak miluji.

Pokud si budete tento kabát pořizovat, určitě i zde koukejte na kvalitu, nemusíte si hned kupovat ten původní od značky Burberry, jehož cena je astronomická, můžete zvolit určitě levnější, ale stále kvalitní kompromis.

V dnešní době je výběr skutečně velký, a já osobně bych určitě začala kabátkem právě v béžové barvě. Pokud nevíte kde, zkuste obchody jako je zoot, aboutyou nebo zalando.

4. Proužkované tričko

Nejlepší kombinace s trenčkotem najdete právě s pruhovaným tričkem. Zkuste zvolit varianta bílé barvy v kombinace s modrými pruhy. Nezapomínejte ale na fakt, že čím širší pruhy, tím budete opticky širší. 

5. Plisovaná sukně

Určitě si pořiďte alespoň jednu plisovanou sukni. Nejlépe vypadají v 7/8 délce, tedy lehce nad kotníky.

Jedná se o sukni se sklady, která je na jarní období ideální, a nebojte se zvolit nějaký vzor nebo barvičku. Sukni můžete jednoduše kombinovat s jednobarevným tričkem, džínovou bundou nebo černou koženou bundou.

Neuděláte chybu, když si k sukni vyberete tenisky nebo případně kotníčkové boty na podpatku. 

6. Kvalitní tenisky

Můj poslední tip ohledně jarního šatníku jsou kvalitní tenisky. Já osobně preferuji nízké, jelikož mám ráda, když ženě koukají kotníky, ne nadarmo se říká, že právě kotníky jsou u ženy nejvíce sexy místo na těle. 🙂 A když začíná být konečně teplo, tak proč toho nevyužít?

Co se týče bot, tak pokud bych měla vybrat jedny, určitě bych v tomto případě volila neutrální barvu, a to z toho důvodu, aby jste je jednoduše mohly kombinovat s čímkoliv.

I zde se určitě vyplatí připlatit a to zejména kvůli pohodlí, ale také kvůli našemu zdraví. Já sama trpím na bolesti zad a nekvalitní obuv mi na zdraví moc nepřidá.

Dalším důležitým aspektem u bot, je hlídat materiál, v umělém materiálu vám bude nejenom nepříjemně, ale nohy se vám budou potit a jediné čím tím docílíte, je koupaliště ve vašich botách.

Doufám, že vám moje tipy pomůžou v přípravě na jaro. Budu ráda, když mi pošlete prostřednictvím mailu nebo sociálních sítí, jak mé tipy využíváte.

Taky už se jara nemůže dočkat a tak trochu doufáte, že s teplem a sluníčkem všechno zlé pomalu odezní?

Tak pojďme to jaro přivítat a já se na vás budu těšit zase v pondělí 🙂