Jaké materiály oblečení vybírat na letní období?

... aneb jak "přežít" léto v pohodě 🙂

Krásný den milé dámy, máme tu léto v plném proudu, a proto bych dnešní článek chtěla věnovat právě tipům, které nám pomůžou lépe strávit někdy to nesnesitelné vedro.

Jelikož náš blog je zejména zaměřený na módu a tipy okolo ní, začneme jak jinak než oblečením.

Dle mého názoru je nejdůležitějším bodem v teplém počasí určitě materiál.

Věřte mi, že to je naprosto stěžejní, je jedno jestli máme kraťasy nebo dlouhé kalhoty, jelikož pokud budete mít ač krátké kalhoty z umělého neprodyšného vlákna, tak vám lépe rozhodně nebude a naopak budete závidět kolemjdoucí paní vedle, která má na sobě lněné kalhoty.

Ano, první materiál jsem tedy prozradila je to len.

Len jen nejenom z přírodního materiálu, takže je šetrný k přírodě, ale je lehoučký, a na letní dny ideální.

Lněné košile vřele doporučuji pro vaše drahé polovičky, které musí do práce chodit v košilích. 

Len má ale  bohužel jeden háček a tím je jeho velká mačkavost, takže pokud jedete dlouho v autě na nějaké jednání, doporučuji, se převléci až na místě nebo zvolit méně mačkavou látku, jelikož po dlouhém sezení v autě budete vypadat, jak se říká, jak když jste vylezla krávě z huby. :-/

Dalším skvělým a přírodním materiálem je bambus, existují různé gramáže (tzn. průsvitnost látky).

Pod slabší látky určitě doporučuji, dejte si pozor na spodní prádlo, určitě není vhodné, zejména pokud máte v práci příšný dresscode v práci, vzít si jemně průsvitné tričko a pod něj podprsenku s puntíky.

Vždy volte tělovou podprsenku, nikdy ne bílou. Proč ne? Bílá bude pod tričkem velmi zářit oproti tomu béžová krásně s tričkem splyne a toho chceme většinou docílit (pokud se zrovna nechystáme na festival).

Skvělým materiálem, který nikdy nezklame, využijete ho i v jiné roční období a tolik se nemačká je 100 % bavlna a to nejlépe BIO bavlna.

V dnešní době už je poměrně velký výběr, počítejte ale s tím, že bio bavlna bude o něco dražší a veškeré výrobky z ní rovněž. Oblečení z biobavlny začaly vyrábět třeba i v HM.

Bavlna je za prvé velmi příjemná a za druhé krásně prodyšná a věřte mi, to v létě oceníte nejvíc.

Bavlna je také nejlepší materiál pro košile, takže pokud pracujete v kanceláři pár takových byste v šatníku měla mít. 

Co se týče košilí, nebojte se nejsou tak nudné, jak se zdají. Můžete je kombinovat s riflemi nebo klidně koženkovou sukní. 

Pokud je léto, můžete si pořídit oversize variantu, která je určitě vzdušnější a nebude vás nikde „stahovat“.

Jak vidíte na fotce, košili nůžete zkombinovat klidně s džínami a teniskami a budete vypadat skvěle.

Velmi diskutovaným materiálem je hedvábí. Je chladivé a zároveň působí v outfitu vždy luxusně a skvěle s ním vytvoříte kontrast například s koženou bundou a teniskami.

Hedvábí je rovněž prodyšné. Dejte si ale pozor, hedvábí se snadno propotí, k čemuž máme v létě určitě větší sklony, takže pokud patříte mezi ty co se potí více, tak bych hedvábí nechala na jaro či na podzim.

Jinak jsou ale jeho vlastnosti na léto ideální. Pokud si budete chtít pořídit šaty nebo blůzu z hedvábí musíte počítat také s vyšší cenou.

Skvělým materiálem na léto je i konopí, jedná se o přírodní materiál. Konopí je poměrně pevné a bude se vám určitě dobře nosit, prodyšnost je samozřejmostí.

Oblečení z konopí je ale hůře sehnatelné a většinou dražší, jelikož ho vyrábí drobnější značky, na druhou stranu já osobně mám tyto varianty daleko raději, podpoříte tím lokálního výrobce, ušetříte planetu a pořídíte si skutečně kvalitní kousek do vašeho šatníku.

Pokud ale stále tápete a neustále si říkáte, k čemu bych si to vlastně kupovala, když ani nevím, co mi sluší. Dyť jsem tlustá nebo naopak moc hubená, nemám žádný prsa nebo naopak mohla bych je ale mít menší. 

Nebo pokud neustále utrácíte za oblečení a ve výsledku pak zjišťujete, že každý den stojíte před svojí skříní a nemáte co na sebe?

Můžete investovat za zlomek ceny, co stojí běžné tričko a pořídit si takový manuál, který vás tohle vše naučí a začnete se cítit ve svém těle lépe.

Ebook je ke stažení na našich webových stránkách přímo zde.

Tak milé dámy, určitě mi dejte vědět, jak pro vás byl článek přínosný a budu se těšit na vaše fotky ve vašem pohodlném letním oblečení.

Mějte krásné letní dny a nezapomeň nás sledovat na našich fb stránkách nebo instagramu, kde dáváme tipy několikrát za týden.